2018. Rok, kdy toho bylo vážně hodně. Ale bylo to super!

03.01.2019

Rok 2018. Čtyřmi slovy, bylo toho fakt hodně. Celkem 125 různých focení, nafocených zhruba 132 tisíc fotek, odevzdaných tak možná odhadem 12 tisíc – nechce se mi to procházet a počítat :)

Původně jsem chtěl udělat takové malé best of. Nakonec z toho je spíš best of momentů, které pro mě mají význam. A že jich bylo. Od malých swingových tančíren až po velké mezinárodní festivaly, od fotek z procházek, přes portréty až po skvělé svatby. Naprostá většina akcí byla super a užíval jsem si je, co mě ale asi nejvíce bavilo, tak bylo focení swingu. Paradoxně první polovinu roku jsem měl docela krizi, pak se to ale otočilo a na konci roku jsem si uvědomil, že jsem fotil jako hlavní fotograf 6 z 8 velkých mezinárodních swingových festivalů u nás, pozvali si mě fotit bluesový festival do Toulouse a mám swingové zakázky na příští rok, protože se mou byli spokojení a fotky měly úspěch. Co víc si můžu přát!
Maximálně to, abych měl trochu víc času na focení vlastních projektů, který jsem letos nezvládl ani jeden. Asi to je ale tím, že mám focení stále až na druhém místě a skloubit to se školou, tancováním a dalšími zájmy není někdy úplně jednoduché.

A takže pro příští rok mám pár cílů. První, užít si Barcelonu, prochodit ji křížem krážem a aspoň trochu si tam rozšířit portfolio. Druhý, posunout zase o trochu výš laťku, kterou si víceméně sám nastavuju pro svoji práci. Třetí, poznat dalších nespočet lidí, kvůli kterým mě baví fotit. A potom asi padesát dalších cílů, které se za ten rok vyskytnou :)